U Červeného dvora

9. března 2019 v 14:07 | bretislav |  Různé
U Červeného dvora pamětnicky..
to bylo někdy (asi) na začátku 2016

.. a v květnu téhož roku.. docela rychlovka
tady - kousek vpravo - byla zastávka busu 133
zbouráno, uklizeno, zastávka před plotem staveniště
ty sloupy mě zaujaly = něco dynamiky mezi svislé a vodorovné linie všude okolo tady
výška do deseti pater, ojojoj, město se nafukuje. A je to fofr, jak se mění
Nedaleko ..docela blízko.. bývalo Nákladové nádraží. Co po něm zbývá, stane se zanedlouho taky staveništěm.

Kolik lidstva se sem napěchuje? A kolik dalších auťáků na zdejších silničkách semtam bude drandit (drandit?) ? No.. loudat se spíš budou. Letmo jsem viděl vizualizaci rezidenční čtvrti, co tady vystaví a musím uznat, že se mi nápaditá zástavba líbila. Akorát ji na videu předvedli bez dopravy..

A to není všecko s tím nafukováním města.. protože nejen auta, nejen tady.
Odkud a jak přivedou teplo, kam odvedou splašky, kudy povedou sítě (toho kopání, rozkopávání a překopávání!), bude dost vody atd. atd.?


nojo, no...
 


Komentáře

1 signoraa signoraa | Web | 9. března 2019 v 14:28 | Reagovat

V poslední době mám také pocit, že se Praha stále víc a víc zahušťuje. Nedávno jsem byla u dcery, bydlí v Košířích na Cibulce. Vedle bývalého ZPA před pár lety vyrostly na úpatí Vidoule nové domy s vyhlídkou na Prahu. Bydlel tam Boris Hybner, bydlí tam Gottova dcera.... Teď jsem zůstala paf, protože před ně se začal stavět nový vysoký dům - a je po vyhlídce. Kromě zmíněných aut, sítí se také musí počítat s novými obyvateli, pro které chybí infrastruktura. Jeden malý obchůdek, který to rozhodně nezachrání, pak dvě školky a škola jen pro I. stupeň, která už teď je zahlcená. Mám vnučky ve 4. a 5. třídě, v obou třídách je přes 30 dětí. Škola na Plzeňské, pod kterou tato škola spadá, je také beznadějně plná a navíc se kousek od ní opět staví další obytné domy. Developeři chtějí za každou cenu vydělávat, ale nemyslí na to, kde budou lidi nakupovat, kam budou chodit jejich děti do škol a o parkování nemluvě.
O výstavbě na nákladovém nádraží už jsem také něco zaslechla. :-)

2 bretislav bretislav | Web | 9. března 2019 v 21:19 | Reagovat

[1]: Pravda pravdoucí s těmi developery, jejich ziskuchtivost je ukrutně nenasytná- příkladů habaděj. V tom budoucím rezidenčním "městečku" nějaká infrastruktura jistě bude (nebádal jsem), ale taky si myslím, že nedostačující. V našem rajonu se chystá další stavění, např. původně zelený pás, který se táhl od hřbitovů u Želivského metra plynule k Malešickému parku v minulosti narušila nejdřív stavba rod. domku tehdy vlivného člověka, no a pak postupně následovaly různé jiné stavby a teď, jako čerstvý záměr sem chtějí mezi vilovou okolní zástavbu vedle t.zv "motýlkového" parčíku, co tu zbývá (název dostal od našich dětí) prsknout tři čtyřpodlažní řadové pavilony. Povídání by bylo dlouhé.. :-(

3 Čerf Čerf | E-mail | Web | 11. března 2019 v 11:11 | Reagovat

Zrovna nedávno jsem v těchto místech zjišťoval, jak se okolí změnilo za těch deset let, co jsem kolem nákladového nádraží naposledy kroužil svá kolečka v tréninku na maratón :-).

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama