Když stromy podzimovatí,

16. října 2018 v 18:41 | bretislav |  Na 64 políčkách
..mezi listím před okny víc a víc prosvítá klopená dráha na protější straně velodromu. Čekám na pestřejší barvy.
Začnu podzimním kamenem. Sebral jsem ho na skalce před rokem. Hlína na něm skoro žádná a on zelená se pořád.Na úvod: citát z Twitteru (bylo na DVTV):
"Nevydržíme sami se sebou, chybí nám lelkování, mozek je přetížený, jsme závislí na soc. sítích, kde sledujeme vyleštěné životy jiných a srovnáváme se".
Když jsem tak poslouchal, potěšilo mě - závislej sice budu (už jsem), ale lelkování zvládám (skoro) bravurně. Nadějné, však k tomu navádějí i různé články, jak na ně poslední dobou tu a tam natrefuju. Vyleštěné životy jiných blednou.

S podzimem začíná další sezona šachová!

Namlsán výsledem z prvního oddílového rapidu jsem minulou neděli natěšeně vyrazil do rodného města, kde se konal tradiční Memoriál Dr. Karla Treybala. Můj druhý.

město na náměstí umístilo pamětní desku a šachový stolek pro hravé zájemce
školní jídelna v neděli 7.10.2018 - 9 kol švýcarským systémem, 56 hráčů. Začínáme..
tady je na šachovnici právě dobojováno
o připravenou zálohu v zázemí žádné strachy!

Vloni jsem se po čtvrtstoleté hrací přestávce vracel domů spokojenější, sice nic moc k slavení (4,5 bodíků z devíti možných). ale mimo jiné se skalpem mezinárodní mistryně (byl článek tehdy tady). Tentokrát celodenní bída bídoucí. Nějak se na slabotě podílela od samého začátku únava (moc jsem toho nenaspal), nezdravé očekávání a neskromné zdání lepšího, rádoby překvapivého výsledku, no a jistě taky, že soupeři jen tak výkonostně nezahálejí.

V polední pauze jsem si odskočil trochu se dojmout do parku za školou. Na místo klukovských fotbálků, kdy branky tvořily na každé straně strom a čepice radiovka a na okraj parku zvizitýrovat, jestlipak tam ještě zůstalo to pískoviště? Tady to bylo, ano. Časový rozdíl - skoro 3/4 století..


Rozbírat nečekanou nedělní šachovou slabotu nechci, omezím se na zmínku, že z devíti partií jsem získal jen 4 body; dostal jsem výprask od malého školáka (znal dobře teorii), v jiné partii jsem měl namále, když jsem nechal stát napadenou dámu (přehlídl jsem to), naštěstí jsem měl do té doby dostatečně nahamouněnej materiál, což mi k výhře stačilo (soupeř byl slabší), no a k dovršení zmaru jsem překvapivě prohrál s bývalým oddílovým kolegou, s kterým bych v dávných časech z deseti partií neprohrál ani jednu.
Návrat Velvarkou (i po letech stejně drncavým vláčkem) do Kralup a dál podle Vltavy ladně se šinoucí novodobou soupravou rozproudil něco ochablých vzpomínek na časy mládí a tenhle blahodárnej lelking neděli zas docela narovnal.

V MK mám zarezervovanou knihu Davida Navary - "Můj šachový svět". To abych lelkování okořenil
navzdory vědění, že pokrok a nástup šachových talentů se nezastaví

(obrázek z Twitteru)

Cestou na velvarské nádraží jsem ještě stihl chvíli okounět u pětistovky, kde jsme původně bydleli a docela jsem si tam dobře popovídal s paní odtamtud, která mě oslovila s dotazem, proč si činžák s oprýskávající omítkou fotím. Tak jsem jí to pověděl. Ona sice už někdejší naše sousedy nezažila, ale potvrdila mi, že v nedalekém rodinném domku pořád bydlí potomek mého kamaráda, kterému jsem záviděl parádní elektrický vláček, zatímco já tehdy měl jen vláček na klíček.

Obrázek oblíbené T. tentokrát u šachové tématiky vynechám, ten zas jindy, když sezona teprv začíná.

Na chatě jsme zazimovali, sekat už nebylo co, ještě přijde na pořad spadané listí. Pokud nám s ním, tak jako vloni, nepomůže vítr. Tehdy veškeré listí vzorně odfoukl, u sousedů přibral i trampolinu, převrhl ji a pošoup o dobrých 20m.

 


Komentáře

1 Čerf Čerf | E-mail | Web | 16. října 2018 v 23:52 | Reagovat

Čtyři body z devíti partií zas není taková hrůza, ale samozřejmě v tom čísle se schová spousta zajímavých osobních dojmů :-).

2 bretislav bretislav | Web | 17. října 2018 v 7:18 | Reagovat

[1]: To s těmi dojmy ano, ale co když těch bodů chtělo být aspoň šest, ne-li víc?! :-)
PS. V MK jsem narazil na novou "nadějnou" knížku: "Omládněte, jde to!" od Marisy Peer. Uvidíme. :-)

3 Danka Danka | E-mail | 17. října 2018 v 10:42 | Reagovat

Drž a vydrž.Bude lépe. :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama