Do starýho železa

8. února 2018 v 8:17 | bretislav |  Různé
Měl jsem sběrnu skoro u nosu na Malešické, ale zrušili (mi) ji, vyroste tam vedle nákladového nádraží nové sídlišťátko. Stejně, ono hromadit, skladovat a vozit do sběrny papír (1kg- 2 Kč a něco halířů navíc) vypadá dost pošetile (však má polovička něco se k tomu nahartusila), ale našinec měl svou utkvělou "theorii", spočívající ve víře a naději, že přece taková píle a vytrvalost by jednou odměněna mohla být třeba v podobě trefně trefeného úderného tiketu, pořízeného za ten "bezcenný" papír.
Hlavně neporovnávat vynaložený peníz za nákup všech těch novin s mizernejma dvěma stovkama nebo tak nějak, co váha ve sběrně ukáže..Když konec roku byl už v dohledu, usoudil jsem, že je na čase té své sbírky se zbavit, i když tentokrát je sotva poloviční (noviny dávno nekupuju). Dolní obrázek zachycuje tu minulou. K tomu jsem aspoň přibral nějaké kabílky, kus litinové pumpy z chaty a svou polovičku, aby viděla a snad i ocenila, jak to ve sběrně chodí a o co všechno tam zájem mají.
S ohledem na volnější provoz na pražských komunikacích, zvolil jsem neděli, což jsem dělat neměl a jak se taky ukázalo, ani účast mé polovičky nebyla zrovna správnou volbou. Na silnici pohoda, ve sběrně nával. Prý o víkendu to bývá nejhorší. Skejsli jsme tam na odjezdu skoro půl hodiny, odjet se hned tak nedalo - skrze zácpu přijíždějících velkosběratelů. Samozřejmě jsem to hned schytal, chabou útěchou za utržené tři stovky aspoň budiž pořízení vánočního stromku v nedalekých Štěrboholech.


Začátek roku, čas nesváteční, dvojobrázek, aneb: co mají ty dva společného?

Vlevo - dvířka už několikrát mnou kutilsky repasovaná (upevnění pantů zase vyviklané), tentokrát nedoděláno. V nepohiodlné pozici u země píchlo mě ve slabině, jen tak ledabyle, jakože nic, jen jsem nepohodlné kutění odložil. To bylo asi tak před dvěma týdny, dvířka jsou ve stejné pozici i teď. Mezitím totiž absolvoval jsem návštěvu na poliklinice a výsledkem je objednání na kudlu s tříselnou kýlou. Termín - začátek března..

Vpravo - čas čekání na termín.. u počítače a u jídla- radši ve stoje, když sedět bych sice mohl, ale při předklonění to zabolí.


Ještě k prosincovému počasíčku, co někdy zima umí..
Přičinila se ledovka a sloupek oplocení.. jinak se nic závažného nestalo, auto dál normálně pojízdné, jen dveře otevřít vůbec nešly. Proto ta díra, aby se dal sundat a znovu použít vnitřní tapecírung. Sláva dobrým známým a profesním borcům!

náhradní dveře před cestou do lakovny... výsledek - k nerozeznání od původních. Kdo umí, tomu sláva slávoucí!

Čas čekání na březen..

Polehávám, polehávám, vyvenčit se na odpolední pivko chodím, na šachové zápasy taky. Takové akvárko mají na Bílé hoře, kde jsme před týdnem bohužel prohráli. Dovolím se při té příležitosti drobátko "pochlubit", že po prvních čtyřech kolech jsem byl vyhlášen oddílovým "Kosičem", t.j. hráčem, který získal nejvíc výher. Čtyři partie - čtyři výhry!
Bych při zemi zůstal, neznamená to, že Kosič je nejlepší. Totiž utkával jsem se se soupeři, kteří zdaleka nedosahovali úrovně hráčů, s kterými musí zápolit naši přední borci ve vyšší soutěži. Tedy jen jako takové pobavení je to s tím kosičem, ale stejně potěší.


no a když mám téma šachové, k němu tady už patří oblíbená Tania, tentokrát z Gibraltaru.
Obrázek z Twitteru potěší taky.

o
 


Komentáře

1 Čerf Čerf | E-mail | Web | 9. února 2018 v 8:24 | Reagovat

Taky jsem sbíral dlouhá léta noviny v domnění, že je jednou zpeněžím a bude mi hej. No a pak místo zpeněžení přišla jednoho dne povodeň a všechny balíky novin byly jako na potvoru uskladněné v suterénu... :-).

2 Jarka Jarka | Web | 9. února 2018 v 9:58 | Reagovat

My papír také třídíme, ale nosíme ho do nedalekého sběrného kontejneru. Teď vidím, že by nebylo špatné si počkat a utržit za něj nějakou kačku. Město na tom tříděném odpadu musí pěkně vydělávat, tak to by nám mohli zlevnit platbu za popelnice, ale to bych asi chtěla moc. 8-O  :-D Všimla jsem si, že máš u počítače připravený banán, ten já taky ráda, každý den jeden zbaštím. :-P

3 TlusŤjoch TlusŤjoch | Web | 27. února 2018 v 21:25 | Reagovat

[1]: Z novin jsem kdysi dělal čepice.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama